top of page
AKITA 101 ŁEZ_edited_edited.jpg
Zwiastun

NIEWIDZIALNI MÓWIĄ

Tryptyk filmowy o uchodźcach, który stanowi spójną całość. Tylko po obejrzeniu wszystkich odcinków uzyskujemy pełny obraz życia i wiary uchodźców. W kolejnych częściach poznajemy dramatyczne warunki życia uchodźców w obozie Palabek w Północnej Ugandzie. Jednak wiara pomaga im przetrwać, bo człowiekowi przynosi nadzieję nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

CIERPIENIE
W pierwszej części tryptyku dowiadujemy się, jak wielkiego cierpienia doznali nasi bracia i siostry w Sudanie Południowym. To ono sprawiło, że musieli opuścić swoja ojczyznę.

SCHRONIENIE
W drugiej części filmu obserwujemy, jak wygląda życie w obozie dla uchodźców. Szczególne miejsce zajmuje zawodowa szkoła prowadzona przez salezjanów. Uczęszczający do niej uchodźcy, którzy mają za sobą często traumatyczna przeszłość, mogą z nadzieją myśleć o przyszłości.

WIARA
Trzecia część dokumentu wypełniona jest świadectwami wiary bohaterów filmu. To także swoiste zaproszenie widzów do wspólnej modlitwy razem z uchodźcami z Sudanu Południowego .

"NIEWIDZIALNI MÓWIĄ" to cykl TRZECH filmów dokumentalnych, których obejrzenie wymaga od nas skupienia, a nawet wysiłku... Jednak jeżeli rzeczywiście, a nie iluzorycznie, chcemy poznać życie naszych braci i siostra w Afryce, to potrzebujemy czasu na to, aby naprawdę usłyszeć słowa Niewidzialnych. Oni kierują je do nas. Mówią dla mnie i do mnie.

3x52 min.
Reż. Roman Sikoń SDB, Michał Król, Prod. Polska 2022

Czas i miejsce

Czas i data: Do ustalenia

Miejsce: Art43 - Sala Kinowa w Garażu
Adres: Tyniecka 39, 30-323 Kraków, Poland

Wyślij prośbę o

rezerwację pokazu
w naszym Kinie
Art.43 w Krakowie

Wypełnij formulaż obok a
my skontaktujem się z tobą
i doprecyzujemy szczegóły.

-  Koszt od osoby: 10zł
-  Opiekunowie bez opłaty.

Dziękujemy za zgłoszenie

bottom of page